همه چیز درباره ویزا اسپانیا

اسپانیا کشوری است واقع در شبه‌ جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا که پایتخت آن شهر مادرید می باشد. زبان رسمی ساکنین و مردمی که در این کشور زیبا زندگی می کنند اسپانیایی و واحد پول آنها برای تمامی هزینه ها یورو می باشد. اسپانیا با کشورهای آندورا، فرانسه، پرتغال و خلیج بیسکای همسایه و هم مرز است. اکثریت ساکنین کشور زیبای اسپانیا را مسیحیان تشکیل می دهند.
اسپانیا در زمستان دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای اسن و در تابستان داغ می باشد اما کشوری است که در تمامی فصول سال این امکان برای شما میسر می گردد تا به این کشور زیبا سفر نمایید.
هر شخص برای سفر به کشور اسپانیا ملزم به داشتن ویزا می باشد که در ادامه مطلب به انواع ویزا هایی که به شما این امکان را می دهد که وارد خاک کشور اسپانیا شوید اشاره خواهیم کرد.

 اسپانیا کشوری است مملو از قلعه های سنگی، کوه های پوشیده از برف، بناهای تاریخی وسیع و شهرهای پیشرفته که همه این موارد آن را به یک مقصد گردشگری بی نظیر برای مسافران تبدیل کرده است. این کشور از لحاظ جغرافیایی و فرهنگی متنوع است.

بخش اعظم منطقه به طور سنتی به دامداری و تولید غلات ادامه می‌دهند. حومه اسپانیا بسیار زیبا، با قلعه ها، قنات ها و ویرانه های باستانی باشکوه پر شده است، اما شهرهای آن کاملاً مدرن هستند. هر چقدر هم که درباره الهامرا خوانده باشید یا چند تصویر از کاخ های الهامرا گرانادا دیده باشید، با دیدن شکوه کاخ نفس تان حبس میشود. پایتخت اسپانیا مادرید است.

زبان مردم اسپانیا، اسپانیایی است و اینکه بدانید اسپانیایی زبان رسمی 15 کشور دیگر است برایتان جالب به نظر می‌رسد. اسپانیا در تولید روغن زیتون سرآمد کشور های جهان است، قید می‌کنم که اول نیست بلکه در پنج کشور برتر حوزه تولید روغن زیتون قرار دارد.

اسپانیا دارای دو پارلمان است یکی مجلس سنا و دیگری مجلس نمایندگان. اگر بعد از خواندن این مطلب و دیدن تصاویر زیبای اسپانیا به فکر سفر به اسپانیا با تور اسپانیا افتادید کاملا طبیعی است!!

چگونه ویزای اسپانیا بگیریم ؟

برای این که موفق شوید به کشور اسپانیا سفر کنید، باید ویزا اسپانیا را اخذ کنید. ویزای شینگن به شما این امکان را می دهد تا با هر هدف منطقی و سودمندی که دارید وارد این کشور شوید. برای این که بتوانید ویزای این کشور را اخذ کنید باید ابتدا وقت سفارت این کشور را داشته باشید.

وقت سفارت اسپانیا به شما این امکان را می دهد تا در کمترین زمان ممکن بتوانید درخواست خود برای اخذ ویزا را به سفارت ارائه دهید. پس اولین گامی که برای اخذ ویزای این کشور باید بردارید اخذ وقت سفارت است. پس از آن باید مراحل دیگری را طی کنید. دقت داشته باشید که باید در تمام این مراحل با آگاهی کامل گام بردارید.

برای اخذ ویزا اسپانیا باید مدارک خود را با توجه به آنچه سفارت از شما می خواهد، تهیه کنید. این مدارک در حقیقت باید نشان دهند که شما به ایران وابستگی دارید و تنها به خاطر گردش و یا انجام کاری خاص به این کشور سفر می کنید. برای این که بتوانید این مدارک را به خوبی ارائه دهید با ما همراه باشید.

مشاورین مجرب تهران ویزا شما را در این امر یاری خواهند کرد. دقت داشته باشید که پس از تهیه مدارک باید آن ها را با چیدمانی خاص به سفارت ارائه دهید. کلیه مدارک خود را پس از این مرحله به دست دارالترجمه رسمی بسپارید. سفارت اسپانیا مدارک متقاضیان را تنها به زبان اسپانیایی می پذیرد.

پس از این که مدارک را ارائه دادید می توانید منتظر سفارت بمانید. سفارت این مدارک را از شما دریافت می کند و بررسی آن را آغاز می کند. خوشبختانه سفارت اسپانیا در ایران دایر می باشد و نیازی نیست تا به کشورهای همسایه سفر کنید. به این ترتیب می توانید به راحتی ویزا اسپانیا را اخذ کنید.

انوع ویزا اسپانیا

ویزا اسپانیا در انواع مختلفی ارائه می شود که می توان برای اخذ آن اقدام کرد. هر یک از این ویزا امکاناتی را برای مسافران به وجود می آورد که با توجه به آن ها مسافران می توانند سفر خود را به این کشور دیدنی آغاز کنند. در ادامه درباره هر یک از این ها به تفصیل شرحی خواهیم نوشت.

ویزای توریستی اسپانیا

از مهم ترین ویزاهایی می باشد که سفارت ارائه می دهد. این ویزا بیشترین متقاضی را دارد و افراد مختلفی از سراسر جهان برای اخذ این ویزا اقدام می کنند. اسپانیا با جاذبه های بی نظیری که در دل خود دارد هر سال و از تمام نقاط جهان گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

ویزای تحصیلی اسپانیا

این ویزا توسط افرادی اخذ می شود که قصد ادامه تحصیل در کشور اسپانیا را دارند. به این ترتیب این دسته از افراد می توانند با اخذ ویزای تحصیلی کشور اسپانیا در این کشور به تحصیل بپردازند.

اخذ ویزا تحصیلی اسپانیا

اسپانیا در طی سال های اخیر جدای از توریست هایی که داشته است بسیاری از دانشجویانی را که قصد ادامه تحصیل دارند را نیز پذیرا است.
دانشگاه های اسپانیا در جهان جزو رنکینگ زیر 500 هستند و بسیار معروف هستن و کم هزینه تر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی.
دانشجویان در اسپانیا پس از اتمام دوره تحصیلی می توانند کار کنند و همچنین برای دوره های فوق لیسانس و دکترا می توانند بورسیه نیز دریافت کنند آن هم در صورتی که نمرات تحصیلی و معدل تحصیلی آنها بالا باشد.
شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون در اسپانیا جزو محبوبترین شهرها جهت تحصیل در بین مردم شناخته شده اند.
دانشجویان در مدت زمان تحصیل خود در اسپانیا می توانند اقامت تحصیلی دریافت نمایند.
دانشجویان پس از مهاجرت به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت اسپانیا و در ادامه اخذ تابعیت اسپانیا اقدام نمایند تا در اسرع وقت و پس از بررسی های لازم و در صورت تایید اجازه اقامت به آنها داده شود.
متقاضیان می بایست به این نکته توجه نمایند که برای اقدام به ادامه تحصیل یکی از شرایط مهم این است که حتما می بایست مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم را داشته باشند.
اگر هم مدرک پیش دانشگاهی ندارید نگران نباشید چون با یک آزمون ورودی و قبولی در آن می توانید به راحتی وارد یکی از دانشگاه های کشور زیبای اسپانیا شوید.
تدریس در دانشگاه های اسپانیا به زبان های اسپانیایی و انگلیسی می باشد.
دانشجویان میبایست مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی را داشته باشند تا در دانشگاه های اسپانیا بتوانند به تحصیل بپردازند.
اما اگر مدرک زبان نداشته باشید هم جای نگرانی نیست، شما می توانید با گذراندن دوره های مخصوص زبان های مورد نظرتان را به راحتی بیاموزید و مدرک مخصوص خود را اخذ نمایید.
مدت زمانی که به طول می انجامد تا مدرک لیسانس دریافت کنید 4 سال، مدرک فوق لیسانس 2 سال و دکترا 5 سال می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی برای اسپانیا:

 • ریز نمرات تحصیلی متقاضی
 • نامه تاییدیه و پذیرش متقاضی در یکی از موسسات آموزشی و یا دانشگاه های کشور تونس
 • اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
 • مدارک تحصیلی
 • عکس 3*4 با زمینه سفید،کاملا از روبرو و بدون روتوش
 • اصل کارت ملی و شناسنامه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدراک تایید سلامت متقاضی
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای مربوطه
ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری زمانی قابل اخذ است که متقاضی یک درخواست از سوی کارفرمایی در کشور اسپانیا برای اخذ ویزای این کشور داشته باشد. به این ترتیب متقاضی می تواند با کلیه مدارک خویش به سفارت مراجعه کند تا ویزای خود را اخذ کند.

ویزای تجاری، الحاق به همسر، ویزای پزشکی

از انواع ویزاهایی هستند که توسط متقاضیان سفر به اسپانیا اخذ می شوند. با اخذ هر یک از این ویزاها شما می توانید به مدتی محدود در خاک کشور اسپانیا اقامت داشته باشید. البته با اخذ ویزای کاری می توانید با گذشت زمان درخواست اقامت دائم در این کشور داشته باشید.

ویزا توریستی اسپانیا

این نوع از ویزا برای افرادی صادر می گردد که قصدشان از سفر به اسپانیا تفریحی و گردشگری می باشد و مدت زمانی که اجازه اقامت در این کشور با ویزای توریستی را دارند 90 روز می باشد.
برای اخذ این نوع از ویزا متقاضی می بایست از سفارت کشور مربوطه وقت بگیرد و در زمان تعیین شده به همراه مدارکی که در ادامه این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد در سفارت حاضر شوند.
پس از ارائه مدارک مربوطه، بررسی های لازم جهت تایید مدارک حداقل دو هفته به طول می انجامد.
هزینه صدور ویزا برای بزرگسالان و برای کودکان می باشد. ایم مبالغ به صورت نقد و در روز مصاحبه و در سفارت از متقاضی دریافت می گردد.
هر ساله تعداد بسیاری از بازدید کنندگان و گردشگران به این کشور زیبا سفر می کنند.

مدارک عمومی برای ویزای توریستی اسپانیا

 • اصل پاسپورت امضا شده که باید 6 ماه از زمان برگشت تور اعتبار داشته باشد.
 • 2 قطعه عکس با ابعاد 3.5 در 4.5

شرایط عکس: رنگی، تمام رخ، زمینه سفید، بدون لبخند و عینک و کلاه، کانلا از روبرو گردی صورت کاملا مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس چهره فرد باشد.

عکس حداکثر مربوط به 6 ماه گذشته باشد و با عکس های گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی متفاوت باشد.

 • اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه متقاضی و هر شخصی که با وی عازم سفر باشد.
 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک که باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

توضیح: حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باید گواهی حساب بانکی را تهیه کنیدو سایز پرینت بانکی باید A4 باشد. در مورد حساب های جاری و سپرده های بانکی باید این نکته را مورد نظر بگیرید:

الف) حساب های جاری: کارکرد 3 ماهه اخیر به زبان انگلیسی

ب) گواهی تمکن برای سپرده های بانکی به همراه گردش حساب سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک. باید حداقل موجودی برای هر نفر 70 میلیون تومان باشد.

 • اصل و ترجمه سند مالکیت
 • اصل ترجمه مدارک شغلی

دریافت ویزا ترانزیت اسپانیا

این نوع از ویزا به افرادی داده میشود که مقصد نهایی سفرشان کشوری غیر از اسپانیا می باشد و فقط قصد توقف یک روزه و یا چندین ساعته در کشور اسپانیا را دارند و برای این امر باید ویزای خود به همراهاسپورت و بلیط سفر و مقصد نهایی خود را به مامورین مربوطه جهت بررسی های لازم ارائه دهند.

ویزا کار اسپانیا و ویزای تجاری و سرمایه گذاری اسپانیا

این نوع از ویزا برای افرادی صادر می گردد که دارای تجربه کاری خاص و یا توانایی سرمایه گذاری در این کشور را دارند.
متقاضی اول می بایست موسسه و یا کارفرمایی پیدا کند تا بتواند از طریق دعوتنامه ای که آنها به متقاضی می دهند اقدام به اخذ ویزا نماید و نمی توان اول ویزا دریافت کرد و سپس پس از ورود دنبال شغل مد نظر بود و همه چیز را می بایست قبل از سفر خود برنامه ریزی و تعیین نماید.
پس از اتمام زمان تعیین و تایید شده در صورت اینکه مایل به ادامه کار بودید می توانید نسبت به تمدید مهلت ویزای خود اقدامات لازم را انجام دهید تا در صورت تایید ادامه فعالیت شما در این کشور صورت پذیرد .

مدارک شغلی برای ویزای توریستی اسپانیا

1) بازنشسته: ارائه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق

2) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه 3 فیش آخر حقوقی از محل کار، پروانه دایم پزشکی،کارت نظام پزشکی،در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

3) وکلا: پروانه وکالت

4) مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، قرارداد کاری

5) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال سمت  میزان حق.ق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان ،سه فیش آخر حقوق

6) خویش فرمایان: جواز کسب،  فیش آخرین پرداخت مالیات، آخرین آگهی تغییرات، معرفی نامه از اتحادیه

7) معلمان و اساتید واعضلی هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، کارت پرسنلی

8) دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجکمه نامه اشتغال به تحصل با دانش آموزانی مه در سال تحصیلی قصد سفر دارند علاوه ب آن اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

 • برای فرزندان زیر 18 سال که همراهی والدین یا با یکس از آنها سفر میکنند، رضایت نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی و تأییدیه دادگستری و امور خارجه دارد.
 • کپی مدارک شغلی سرپرست برای دیگر اعضای خانواده

حضور کلیه مسافرین بالای 12 سال برای انگشت نگاری الزامی است. 

چک رمز دار به مبلغ 100 میلیون تومان به ازای هر نفر در وجه آژانس هواپیمایی ژیوار جهت ضمانت بازگشت از سفر ضروری است که پس از بررسی مدارک و نیاز به مبالغ بیشتر برای ضمانت متعاقبا اعلام میشود. لازم به کر است که در صورت نیاز بیشتر برای مدارک سفارت به شما اطلاع خواهیم داد.

مدارک و شرایط دریافت ویزای کار در اسپانیا ( ویزای سرمایه گذاری و تجاری شینگن اسپانیا )

 • پاسپورت شخص متقاضی با حداقل اعتبار 6 ماه
 • عکس رنگی 3*4 با زمینه سفید،کاملا از روبرو و بدون روتوش
 • دعوتنامه کتبی ارسالی کارفرما و موسسه مد نظر که قصد کار در آنجا را دارید
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی که می بایست به طور دقیق، صحیح و خوانا نوشته شود
 • شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی
 • در صورت متاهل بودن سند ازدواج و شناسنامه تمامی اعضای خانواده نیز مورد نیاز است
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزا

انواع ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود :

ویزای نوع A اسپانیا :

ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.

ویزای نوع B اسپانیا :

ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.

ویزای نوع C اسپانیا :

ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.

ویزای نوع D اسپانیا :

ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.

اطلاعاتی درباره ویزای اسپانیا شنگن :

توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شنگن دریافت کنید.

داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمینی جهت ورود به محدوده شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از ایتالیا گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

آدرس سفارت اسپانیا در تهران:

دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، شماره ۱۰
تلفن:
22568681-021
22568684-021

راهنمایی جهت خرید بلیط هواپیما به اسپانیا :

در حال حاضر پرواز هواپیمایی ماهان هفته ای 3 پرواز مستقیم بین تهران و بارسلونا اسپانیا انجام می دهد

برای سایر شهرهای اسپانیا کلیه پروازها دارای حداقل 1 توقف می باشند :

بهترین و کوتاه ترین مسیر پروازی خطوط هواپیمایی پگاسوس و ترکیش ترکیه ( یک توقف در استانبول ) می باشند همچنین بوسیله خطوط هواپیمایی قطری و آلیتالیا و امارات و لوفتهانزا نیز امکان پرواز با یک توقف به اسپانیا وجود دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و سایر مسیرهای پروازی – رزو ها و ساعات پرواز و مدت زمان پرواز می توانید به قسمت بلیط هواپیما اسپانیا سایت مراجعه نمائید .

مدت زمان اخذ ویزا چقدر است؟

برای این که بتوانید ویزای این کشور را اخذ کنید، باید زمان داشته باشید. زمانی را برای اخذ وقت سفارت اسپانیا باید داشته باشید و پس از آن نیز باید مدت زمانی را برای بررسی سفارت قرار دهید. سفارت در این مدت بررسی پرونده های شما را آغاز می کند. پس از بررسی کامل می توانید پاسخ سفارت که یا ویزا شدید و یا ریجکت شدن ویزای اسپانیا را تجربه کرده باشید، را دریافت نمایید.

بررسی پرونده ها توسط سفارت بین دو تا چهار هفته زمان می برد. سفارت پس از دو تا چهار هفته به شما پاسخی را ابلاغ می کند. این پاسخ ممکن است مثبت و یا منفی می باشد. در صورتی که پاسخ سفارت منفی باشد باید دو تا چهار ماه بعد دوباره برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

البته نکته مهم دیگری هم باید در نظر بگیرید. زمانی که می خواهید وقت سفارت را اخذ کنید؛ اگر نزدیک تعطیلات مانند تابستان و یا تعطیلات عید نوروز باشد، زمان بیشتری برای اخذ ویزای فوری اسپانیا نیاز دارید. به این ترتیب مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید تا ویزای مورد نظر خود را اخذ کنید.

اگر می خواهید به برنامه خاصی برسید باید وقت سفارت فوری اسپانیا را اخذ کنید. پس از این که وقت فوری را اخذ کردید می توانید در کمترین زمان ممکن وارد سفارت شوید. سفارت مدارک را از شما اخذ می کند و بررسی آن ها را آغاز می کند. با وقت فوری در حقیقت شما زمان می خرید.

با وقت عادی سفارت اسپانیا می توانید در کمتر از یک ماه به سفارت این کشور وارد شوید. به این ترتیب می توانید کلیه مدارک خود را به سفارت تحویل دهید. اگر زمان برای شما اهمیت دارد بهتر است که از وقت فوری سفارت استفاده کنید.

آیا ویزای اسپانیا در شرایط کرونا صادر می شود؟

بله، متقاضیان سفر به اسپنیا شرایط درخواست ویزای این کشور را دارند اما در بیشتر مواقع امکان ورود به این کشور وجود ندارد. حتما قبل از اقدام بررسی کنید که پس از گرفتن ویزا اجازه سفر و ورود به کشور اسپانیا وجود داشته باشد.

پیگیری جواب ویزای اسپانیا چگونه است؟

برای پیگیری جواب ویزای اسپانیا می توانید به صورت حضوری به دفتر بی ال اس در تهران مراجعه کنید. در بیشتر مواقع طی مدت زمان 14 روز سفارت جواب درخواست شما می دهد به همین دلیل نیاز ضروری به پیگیری ویزای اسپانیا نخواهید داشت.

تمدید ویزای اسپانیا چگونه است؟

زمانی که ویزای شما مدت زمانش به پایان می رسد مجدد باید مدارک مورد نیاز و پروسه ای که هر بار برای اخذ ویزا طی کرده اید را مجددا طی کنید تا بتوانید دوباره ویزای خود را داشته باشید.

آیا سفارت اسپانیا در مصاحبه سوال می پرسد؟

خیر ، در 90 درصد موارد سفارت هیچ سوالی از شما نپرسیده و صرفا مدارک شما را تحویل گرفته و شما انگشتنگاری می کنید.

فهرست